Ką rašyti puslapyje APIE, kad skaitytojams būdų nenuobodu? Kartais šis puslapis pavadinamas APIE MANE, tai savaime aišku, kad ten reikia prisistatyti, papasakoti savo gyvenimo istoriją ir pan. Jei esate žymus žmogus, tuomet asmeninių detalių atskleidimas bus tikrai įdomus skaitytojams. Dažnu atveju, deja, skaitytojai būna laimingesni ir nutaria sekti jūsų tinklaraštį, jei šiame meniu punkte randa šiek tiek kitokią informaciją. Kokią?
1. Kokia man nauda?
Šiais laikais internete visko tiek daug, kad užbėgus į jūsų tinklaraštį, dažniausiai žmonės paskaito vieną straipsnį ir pabėga. Ypač, jei jie atėjo per nuorodą iš Facebook. Bet jeigu jūsų straipsnis tikrai buvo įdomus ir naudingas, lankytojas būtinai žvilgtels, ką dar rašote. Supratęs, kad čia galima rasti naudingos informacijos, paprastai skaitytojas keliauja paskaityti, kas čia per svetainė, vadinasi, eina į puslapį APIE. O čia, skirtingai nei dauguma mano, pirmiausia lankytojas nori matyti greitą atsakymą – ką dar naudingo aš čia rasiu? Todėl savo prisistatymą pradėkite nuo, pavyzdžiui:
Storos nuobodžios receptų knygos, kuriose gausu pirmą kartą matomų ingredientų, nepadeda greitai ir skaniai gaminti.
Skaitytojas su jumis sutinka „pirkau/gavau dovanų receptų knygą, bet negaliu naudotis receptais, nes net nežinau, kur ieškoti jose minimų ingredientų“. Ir mintyse priduria „tikriausiai čia kažkas bus kitokio, vadinasi, man bus naudinga“.
2. Ar tai skirta man?
Įvardykite, kam skirtas yra jūsų puslapis, pavyzdžiui:
Namuose laukia alkani vaikai ir vyras, o laiko įmantriems patiekalams ruošti vis trūksta.
Po tokios žinutės skaitytojui aišku, kad čia rasiu greitus receptus, tinkamus visai šeimai.
3. Apie ką čia rašoma?
Šioje dalyje jau aiškiai parašykite, apie ką rašote savo svetainėje:
- kodėl kažkas turėtų skaityti šią svetainę-tinklaraštį? Pavyzdžiui, jei ir jums nuolat trūksta laiko gaminimui, o valgyti juk norisi skaniai, tuomet esate tinkamoje vietoje.
- ką skaitytojai gaus, skaitydami jūsų įrašus? Ar jie gaus naujausias mados apžvalgas? Geriausius verslo patarimus? Įkvepiančius ir motyvuojančius keistis tekstus? Pavyzdžiui, čia rasite gardžiausius išbandytus receptus, kuriuos pagaminsite per pusvalandį, o ingredientus rasite tiesiog artimiausiame prekybos centre ar turguje.
- kokio tipo straipsnius rašote? Gal tai apžvalgos, o gal mokomieji straipsniai ir rekomenduosite, nuo kur skaitytojui pradėti skaityti? Pavyzdžiui, kiekviename įraše pateikiu patiekalui pagaminti ingredientų nuotrauką, tikslius kiekius, paruošimo eigą ir pagaminto patiekalo nuotrauką. Receptai suskirstyti į salotas, sriubas, karštieji patiekalai ir desertai. Prie kiekvieno recepto rasite užuominą, kaip jį patiekti mažiausiesiems, kad neatsisakytų ragauti.
- kuo jūsų tinklaraštis išskirtinis? Galite pasidalinti populiariomis svetainėmis, kurios dalinasi jūsų turiniu. Galite papasakoti apie daugybės metų patirtį aprašomuose dalykuose. Galite prisipažinti, kad jūs vis dar mokotės, o tinklaraštyje dalinatės atrastais dalykais. Pavyzdžiui, mano receptais dalinasi ne tik mamos, bet ir DELFI. Gamintais patiekalais nuolat džiuginu mugių dalyvius.
4. Kas rašo?
Pagaliau atėjo jūsų valanda 🙂 Ne tik teksto čia reikia. Jūsų nuotrauka yra BŪTINA. Geriausiai, su šypsena 🙂 Nuotrauka neprivalo būti profesionali. Galite nusifotografuoti telefonu. Tik pasistenkite, kad už nugaros nebūtų pašalinių žmonių ar kitų dėmesį blaškančių objektų.
Šioje dalyje pateikite informaciją apie save, tačiau tik tą, kuri susijusi su jūsų tinklaraščiu. Nerašykite faktų, kurie nėra aktualūs jūsų skaitytojams. Pavyzdžiui, jei dalinatės receptais, atskleisti, jog turite kompiuterių kursų baigimo pažymėjimą nebus nei naudinga, nei aktualu. Paminėkite, kodėl pradėjote rašyti tinklaraštį? Kada atsirado aistra gvildenamai temai?
Toliau, pateikite keletą intriguojančių asmeninių dalykų apie save. Pavyzdžiui,
10 faktų, kurių nežinojote apie mane
Galite parašyti, iš kurio miesto esate kilę, kokie jūsų hobiai, mėgstamiausi patiekalai ar pan. Asmeniniai faktai leis skaitytojui geriau jus pažinti ir pajusti ryšį, draugystę su jumis. Tik nepamirškite, šie faktai turėtų būti parašyti po visais kitais puslapio APIE punktais. Nerašykite TIK šių faktų ir viskas.
5. Ir svarbiausia dalis, kurią visi pamiršta
Call to Action mygtukas (CTA). Tai mygtukas, kuris skatina spausti. Jei žmonės atėjo ir perskaitė jūsų puslapį APIE, tikėtina, kad jūs patikote, tačiau, jei neįdėjote mygtuko CTA, viskas, ką skaitytojas gali daryti, tai išeiti iš jūsų puslapio, naršyti toliau ir… pamiršti jus. Kad taip nenutiktų, būtinai įdėkite mygtuką, kurį spustelėjus, skaitytojas gali prenumeruoti naujienas, parašyti jums laiškelį ar kt. Šį mygtuką įdėkite ir kitose puslapio vietose. Jei skaitytojas suabejojo šį kartą, galbūt kitą sykį pamatęs registracijos formą, suves savo duomenis. Jūsų tikslas yra „pagauti“ skaitytoją, antraip, galbūt jis daugiau niekada pas jus nebeužklys.
Kokie kiti meniu punktai turėtų būti jūsų tinklaraštyje, skaitykite čia. O jei norite susikurti profesionalią interneto svetainę, sekite specialią mokymų programą „Tinklaraščio kūrimo gidas“.