WordPress – populiariausia pasaulyje turinio valdymo sistema. Sekti toliau aprašytais žingsniais, vaizduojančiais kaip įdiegti WordPress, galite tuomet, kai:
Aprašyti diegimo žingsniai per talpinimo paslaugų tiekėją serveriai.lt. Jei jūsų paslaugos užsakytos pas kitą tiekėją, šie žingsniai gali skirtis.
1. Prisijunkite prie klientų aptarnavimo sistemos
Įsigiję domeną ir talpinimą (hostingą), į savo el. pašto dėžutę turėjote gauti laišką su prisijungimu prie klientų valdymo sistemos https://klientams.iv.lt/. Prisijunkite ir atsidariusio lango apačioje, prie mygtuko „Užsakyti naujas paslaugas“, spustelkite ant savo domeno pavadinimo.
2. Nukreipkite domeną
1. Spustelkite žalią mygtuką Nukreipti.
2. Įrašykite savo serverio IP adresą. Jį sužinosite spustelėję šią nuorodą. Atsidariusiame lange įveskite savo domeno pavadinimą ir spauskite mygtuką Nukreipti. Matysite savo serverio pavadinimą, IP adresą (Main IP) ir kitą informaciją. Taip pat, čia pateikiamos jums svarbios nuorodos į DirectAdmin valdymo pultą, pašto programą, klientų sistemą ir pan. Išsisaugokite šį interneto adresą, ateityje galėsite greitai sugrįžti į šį langą.
3. Įrašę serverio IP adresą, spustelkite mygtuką Atlikti.
Dabar reikės šiek tiek palaukti. Atsipūskite, išgerkite kavos ir grįžkite atlikti likusių žingsnių. Jau nedaug liko 🙂
3. Prisijunkite prie DirectAdmin valdymo pulto
Po pertraukėlės prisijunkite prie DirectAdmin valdymo pulto. Prisijungimo vardo ir slaptažodžio ieškokite savo el. pašto dėžutėje.
4. Pridėkite domeną prie valdomų
1. Prisijungę prie DirectAdmin spustelkite mygtuką Domenų valdymas, o kitame lange – Pridėti papildomą domeną.
2. Įrašykite savo domeno pavadinimą. Nerašykite www, rašykite tik mažosiomis raidėmis, pvz., zaliaruta.lt, mociutesmezginiai.lt ar pan. Rekomenduoju palikti varneles taip, kaip jos sužymėtos.
3. Spustelkite mygtuką Sukurti.
Jei viskas gerai, matysite pranešimą „Domenas sėkmingai sukurtas“.
5. Įdiekite WordPress sistemą
1. DirectAdmin valdymo pulto pagrindiniame lange spustelkite mygtuką Installatron.
2. Spustelkite mygtuką Application Browser su nupiešta žvaigždute.
3. Tarp daugybės piktogramų suraskite ir paspauskite ant „WordPress“. Ji turėtų būti pati pirmoji „Content Management“ sąraše.
4. Atsidariusiame programos aprašymo lange paspauskite install this application.
5. Užpildykite diegimo formą:
- Domain: parinkite domeną su www, pavyzdžiui, www.verslosparnai.lt.
- Directory (Optional): kitame laukelyje nutrinkite žodelį „blog“ ir palikite jį tuščią.
- Version: paliekame tą, kurią rekomenduoja tiekėjas (naujausią).
- Language: jeigu svetainę kuriate lietuviams ir rašysite tik lietuviškai – šioje parinktyje paliekame lietuvių kalbą. Jeigu ketinate rašyti užsienio kalba ir svetainėje bus naudojama pagrindinė kalba – užsienio, parenkame ją. Šia kalba bus rodoma interneto svetainė lankytojams, pavyzdžiui, prie straipsnių užrašas „Skaityti daugiau“, „Komentuoti“ ir kiti sisteminiai užrašai bus rodomi lietuvių kalba. WordPress sistemos administravimo kalbą galėsite koreguoti prie savo profilio nustatymų. Asmeniškai aš pirmenybę teikiu sistemai anglų kalba, tačiau galbūt jums labiau patiks lietuviškai
- WordPress 4.8.1 EULA: paliekame „I accept the license agreement“.
- Automatic Update: rekomenduoju parinkti „Do not automatically update“ (neatnaujinti automatiškai), bet galite palikti ir „Update to new minor versions and security releases“ (atnaujinti mažus pakeitimus ir saugumo spragas). Man asmeniškai patinka turėti kontrolę savo rankose ir visus atnaujinimus atlikti su mano žinia. Tokiu būdu išvengiu staigmenų, pavyzdžiui, kad naktį atsinaujinus svetainės programinei įrangai, kažkas nustos veikti ar atrodys negražiai. Atnaujinimus galėsite atlikti vienu mygtuko paspaudimu iš svetainės valdymo skydelio.
- Toliau visus burbuliukus paliekame taip, kaip siūlo tiekėjas (žr. paveiksliuką žemiau).
- Administrator Username: nutriname šį egzotinį užrašą ir įrašome savo sugalvotą vartotojo vardą. Jį reikės įrašyti, kai norėsite prisijungti prie savo sukurtos svetainės, pavyzdžiui: admin, Lina, administratorius ar pan. Didžiosios ir mažosios raidės turi skirtumą, todėl nusirašykite šį sugalvotą vartotoją vardą būtent taip, kaip įrašėte šiame laukelyje.
- Administrator Password: tikriausiai geresnio slaptažodžio nei siūlo tiekėjas nesurasite 🙂 Šiek tiek žemiau šio laukelio yra mygtukas Show password, galite jį paspausti ir nusirašyti siūlomą arba galite šį laukelį ištrinti ir įrašyti savo sugalvotą slaptažodį. Slaptažodžiams galioja tos pačios taisyklės, kaip ir visur: jis turi būti ilgas, sudarytas iš didžiųjų ir mažųjų raidžių, taip pat skaičių ir simbolių – tuomet bus pakankamai saugus.
- Administrator Email: jūsų nuolatos naudojamas el. paštas į kurį bus siunčiama svarbi informacija, susijusi su svetaine.
- Website Title – tai svetainės pavadinimas. Dažnai jis sutampa su domeno pavadinimu, pavyzdžiui, mano kuriamo puslapio verslosparnai.lt pavadinimas yra Verslo sparnai. Tad nutriname siūlomą pavadinimą ir įrašome savo. Jei šiuo metu nežinote, ką rašyti, galėsite jį pakeisti vėliau.
- Website Tagline – tai šūkis ar paaiškinimas, kas yra jūsų svetainė. Šis užrašas gali būti matomas svetainėje po pavadinimu, Google paieškos rezultatuose, naršyklės skirtuke (Tab) ir pan. Nutriname siūlomą ir įrašome savo, pvz., Verslo kūrimo ir auginimo gidas, Naujai atrastų receptų biblioteka ar pan. Svarbu: tagline negali būti ilgesnis nei 70 simbolių įskaičiuojant ir tarpus, bet geriausiai atrodo, jei neviršija maždaug 36 simbolių. Ilgesnio Google paieškos rezultatuose neberodys, o rodys užrašo pradžią ir daugtaškį – tai nei gražu, nei informatyvu. Tad pasistenkite sugalvoti trumpą ir aiškų apibūdinimą. Jei nesugalvojate, palikite tuščią laukelį, vėliau galėsite jį įrašyti.
6. Toliau visus nustatymus paliekame, taip kaip siūlo ir spustelime mygtuką install apačioje.
Baigta 🙂 Jūs ką tik įdiegėte WordPress! Prisijungti prie sistemos ir atlikti pakeitimus galite adresu www.jūsų-domenas.lt/wp-admin, pavyzdžiui, www.verslosparnai.lt/wp-admin. Jūsų svetainė šiuo metu atrodo štai taip:
Metas susikurti el. pašto dėžutę.
Nežinote, ką daryti toliau?
Sekite išsamiu gidu, žingsnis po žingsnio rodančiu, kaip sukurti profesionalią interneto svetainę.